Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program 2019

Pályázati azonosító: TUDFO/47138-1/2019-ITM

Támogatási összeg: 550 000 000 Ft

Támogatás mértéke: 100%

A projekt időtartama: 2019.05.01. – 2020.06.30.

Projektismertető:

A támogatásnak köszönhetően mennyiségi és minőségi jellemzőkben is fejlődik a Széchenyi István Egyetem digitális ipari technológiák területen releváns humánerőkapacitása. A program végrehajtása során a tématerülethez kapcsolódóan újonnan fokozatot szerzett kollégákkal és új kompetenciákkal bővülhetnek a vállalati együttműködések. A tématerületen végzett kutatások, fejlesztések és innovációs tevékenységek új szabadalmakat és használati mintaoltalmak benyújtását eredményezhetik. A tématerület HR kapacitásának erősödésével új üzleti alapú (vállalati) együttműködések alakulhatnak ki.

A Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program 2019 projekt célkitűzése a különböző Digitális Ipari Technológiák Kutatása az alábbi területeken:

1. Virtuális valóság alapú rendszerek kutatása
  2. Rendszer és irányításelméleti kutatás
  3. Kiber-fizikai rendszerek – IPAR 4.0 gyártástechnológiák kutatása
  4. Önvezető járművek validációs módszereivel kapcsolatos kutatás
  5. Autonóm járművek egyedi és kooperatív irányítását megvalósító rendszerek kutatása
  6. Smart és logisztikai rendszer kutatása
  7. Digitális képelemzési technikák kutatása és alkalmazása járműtechnikai feladatok megoldására
  8. BIG DATA kutatások
  9. Mesterséges intelligencia kutatása