A Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztálya kihelyezett ülése egyetemünkön

A Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztálya kihelyezett ülését tartotta a győri Széchenyi István Egyetemen. A látogatás során Dr. Földesi Péter, az egyetem rektora köszöntötte a vendégeket, majd Szauter Ferenc a Járműipari Kutatóközpont (JKK) irodavezetője ismertette röviden a szervezet kutatási-fejlesztési tevékenységét. A küldöttség ezután a laboratóriumokban tett látogatást. JKK villamos motorfejlesztő próbapadját Kuslits Márton kutató-mérnök, az Anyagtudományi és Technológiai Tanszék kompetenciáit Dr. Hargitai Hajnalka tanszékvezető helyettes, valamint az Belső Égésű Motorok Tanszék laboratóriumait Dr. Hanula Barna dékán mutatta be. A Mobilis Interaktív Kiállítási Központban a vendégek tiszteletére tartott állófogadás után az Audi Hungaria Motor Kft. gyárlátogatásával zárult a program.