Arrabona Digital Reporting Symposium 2024

Események betöltése

Arrabona Digital Reporting Symposium 2024

A digitális vállalati jelentések és a globális szabványnak számító eXtensible Business Reporting Language (XBRL) technológiai infrastruktúrájának jelentősége gyorsan növekszik. A pénzügyi jelentések terén az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) már 2008 óta használja a technikai szabványt, míg az Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) 2021-ben vezette be ezt.
Az érintettek köre folyamatosan bővül. Ma már világszerte milliók jelentik pénzügyi adataikat különböző szabályozó hatóságok felé digitális formátumban, és ez a szám folyamatosan növekszik. A legújabb példa erre a svájci CH Taxonómia bevezetése, amely 607 ezer kis- és középvállalkozást érint. Emellett ugyanezt az eszközkészletet alkalmazzák fenntarthatósági- és ESG jelentések készítésére számos országban. A SEC például már publikálta taxonómiáját az első jelentéskészítő csoport számára, míg az ESMA a standard tervezetén dolgozik.

Eseményünk célja a lehetőségek és kihívások konstruktív megvitatása különböző területek képviselői (vállalatok, szabályozó szervek, kutatóközösségek) között. Meghívott előadóink – köztük a szabvány megalkotója, Charles Hoffman CPA – technológiai és alkalmazási fejlesztésekről, valamint szabályozói szempontokról tartanak gondolatébresztő előadásokat, továbbá egyetemi fejlesztési eredményeket is bemutatunk.

A részvétel regisztrációhoz kötött: https://forms.gle/opSXsvuAorgBNp6z8.

Helyszín:  9026 Győr, Egyetem tér 1., Management Campus, MC-1
Időpont: 2024. október 24. (csütörtök), 10:00-14:00