A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája közgyűlésének adott otthont a Széchenyi-egyetem

Több mint húsz felsőoktatási intézményből érkeztek küldöttek a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) Széchenyi István Egyetemen megrendezett őszi közgyűlésére. Az eseményen a résztvevők megismerhették az intézmény kiváló infrastruktúráját, működését és pezsgő életét is.

A HÖOK évente négyszer tartja meg közgyűlését, s az idei őszi rendezvénynek a Széchenyi István Egyetem adott otthont. Az esemény négy év után tért vissza Győrbe, remek alkalmat adva arra, hogy a hallgatói önkormányzatok legújabb generációja is megismerhesse az intézményt.

Az egyetem szigorú feltételeknek megfelelve, több pályázóval versengve nyerte el a szervezés lehetőségét. A közgyűlésen tíz napirendi pontot tárgyaltak a küldöttek, többek között felsőoktatási szolgálatfejlesztésről és képzési portfólióról egyeztettek, valamint értékelték az idei EFOTT fesztivált.

Összesen közel 120-an vettek részt a Széchenyi István Egyetemen megrendezett HÖOK-közgyűlésen. (Fotó: Csete Martin)

A megnyitón prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi-egyetem rektora, tudományos elnökhelyettese kijelentette: a rendezvény fontos, mert az intézmény és a hallgatói önkormányzat közös célját – a hallgatók sikeres szakmai pályára való felkészítését – szolgálja. „Ehhez kiváló szervezetre és programra van szükség” – húzta alá. Elmondta, hogy az intézmények számára lényeges a konstruktív külső áttekintő szervezeti közreműködés, s ezt a szerepet a Hallgatói Önkormányzat látja el.

„Sikereink alapja, hogy a Széchenyi-egyetem elnöki rendszerben, a három alaptevékenység – oktatás, kutatás, projektek megvalósítása – külön professzionális keretek között, egymásra építve működik”

– hangsúlyozta. Hozzáfűzte: a kiváló programhoz megfelelő motiváltság és csapatmunka szükséges, amint azt a Széchenyi-egyetem hallgatói csapata, a világ legnagyobb energiahatékonysági versenyén idén saját világrekordját megdöntve diadalmaskodó SZEnergy Team példája is alátámasztja. Prof. dr. Friedler Ferenc a hallgatói önkormányzatok tevékenységét abból a szempontból is kiemelkedőnek nevezte, hogy az ezekben tevékenykedők megismerik a vezetővé válás folyamatát, azt, hogy a vezető sikere nem közvetlenül, hanem az általa irányított szervezet sikere alapján értelmezhető.

A HÖOK-közgyűlés megnyitóján prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem rektora, tudományos elnökhelyettese köszöntötte a résztvevőket. (Fotó: Csete Martin)

„A közgyűlés megrendezése országosan nagy elismerést jelent a hallgatói önkormányzatok életében. Az esemény során meg tudtuk mutatni egyetemünk kiváló infrastruktúráját, szolgáltatási színvonalát, hallgatói életét. A küldöttek betekintést nyerhettek nemcsak a győri, hanem a mosonmagyaróvári campus működésébe és képzési területeinkbe is. Mindemellett remek lehetőség nyílt nekünk is a kapcsolatépítésre”

– hangsúlyozta Vályi Nagy Dávid, a Széchenyi István Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke. A rendezvényen a résztvevők megosztották egymással tapasztalataikat, hogy további jó gyakorlatokkal gazdagítsák az egyetemi mindennapokat.

A közgyűlésen elnökségi tagot, felügyelőbizottsági tagot, választmányi tagokat és póttagokat választottak a küldöttek. (Fotó: Csete Martin)

A közgyűlésen tisztségviselőket is választottak: a leköszönő Tóth Dávid elnökségi tag helyére Horváth Dominik, a Pécsi Tudományegyetem hallgatója került, míg új felügyelőbizottsági tag Kulyó Gergely, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem hallgatója lett. A Széchenyi-egyetem Hallgatói Önkormányzatának szakfeladati alelnöke, Aschenbrenner András új választmányi tagként, Varga Viktória pedig póttagként kapott bizalmat.

A HÖOK elnöksége a közgyűlésen leköszönő és újonnan megválasztott tagokkal együtt. (Fotó: Csete Martin)

A közgyűlésen bemutattunk néhány új projektet, és kiemelt téma volt a szolgáltatásfejlesztés is, ami egyre jelentősebb szempont a leendő hallgatók intézményválasztásánál. Mostani látogatásunk során is tapasztaltuk, hogy a Széchenyi-egyetem szolgáltatások terén is kiemelkedő a felsőoktatási intézmények között, melyekkel rendkívül sokszínű lehetőségeket nyújt az itt tanulóknak”

– húzta alá Eszterhai Marcell, a HÖOK elnöke.

Forrás: https://www.uni.sze.hu/post/a-hallgat%C3%B3i-%C3%B6nkorm%C3%A1nyzatok-orsz%C3%A1gos-konferenci%C3%A1ja-k%C3%B6zgy%C5%B1l%C3%A9s%C3%A9nek-adott-otthont-a-sz%C3%A9chenyi-egyetem