A Járműipari Kutatóközpont által mentorált hallgatók hatalmas sikereket értek el a tavaszi Tudományos Diákköri Konferencián

Az előző évekhez hasonlóan a Járműipari Kutatóközpont munkatársai és gyakornokai az idei évben is érdekes előadásokkal készültek a Tudományos Diákköri Konferenciára. A kutatóközpont oktatói és hallgatói eltérő témákban végeztek kutatásokat, amelyeket a konferencián 7 különböző szekcióban mutattak be a szakmai zsűri és a résztvevők számára.

Járműfejlesztés szekció:

II. hely Berki-Müller Ákos – Formula Student versenyautó első szárnyának tervezése és gyártása, konzulens: Kaszab Martin (kutatómérnök, Járműfejlesztési Tanszék)

Klem Kristóf – Járművezetésben használt User Interface koncepciók összehasonlítása, konzulens: Nagy Viktor (egyetemi tanársegéd)

Varga László – Nagy teherbírású robotplatform vázszerkezetének és felépítményének tervezése, konzulens: Pup Dániel (egyetemi tanársegéd), Krecht Rudolf (kutatómérnök)

Gépészeti módszerek szekció:

I. hely Hidas Bálint – Energiahatékony elektromos versenyautó hajtásláncába integrálható tengelykapcsoló tervezése, konzulens: Pup Dániel (egyetemi tanársegéd)

III. hely Krecz Dávid – Energiahatékony versenyautó hátsó futóművének tervezése, konzulens: Pup Dániel (egyetemi tanársegéd), Pusztai Zoltán (ügyvivő szakértő)

Lubinszki Zsombor – Shell Eco-marathon versenyautó első futóműelemeinek a tömegcsökkentése, valamint üzemi megbízhatóságának a növelése, konzulens: Pup Dániel (egyetemi tanársegéd), Pusztai Zoltán (ügyvivő szakértő)

Információs rendszerek szekció:

I. hely Dobay Balázs – Önvezető járművekben alkalmazott padka felismerő módszerek gyakorlati vizsgálata, kutatása és fejlesztése, konzulens: Dr. Horváth Ernő (egyetemi tanársegéd)

Mérési módszerek szekció:

I. hely Győrfy Csaba, Herkovits Roland, Horváth Tamás – Az aszinkron motor vizsgálata és modellezése, konzulens: Prof. Dr. Kuczmann Miklós (egyetemi tanár)

Műszaki elméletek és módszerek szekció:

I. hely Győrfy Richárd – GaN alapú háromfázisú motorvezérlő fejlesztési folyamatának bemutatása, konzulens: Szeli Zoltán (egyetemi tanársegéd)

II. hely Dobay Tamás – Neurális hálózat alapú sávvonal detekció klaszterezése, konzulens: Hollósi János (egyetemi tanársegéd)

Csabai Szabolcs Imre – Egyedi távirányítós robot, konzulens: Hajdu Csaba (egyetemi tanársegéd)

Gazdaságpolitikai kérdések szekció:

I. hely Molnár Péter – Financial forecasts’ accuracy-measurement of Volkswagen AG and Toyota Motor Corporation as the biggest automotive manufactures, konzulens: Dr. Tóth Árpád (projekt menedzser), Suta Alex (PhD hallgató)

Fodor Dorina, Lukács Bence – Az 5G technológia megjelenése a gazdaságban, konzulens: Eisingerné Dr. Balassa Boglárka (egyetemi docens)

Marketing és kommunikáció szekció:

I. hely Lukács Bence – Az álhírek vizsgálata viselkedés közgazdaságtani szempontból, konzulens: Eisingerné Dr. Balassa Boglárka (egyetemi docens)

Gratulálunk mentorált hallgatóinknak, valamint munkatársainknak a Tudományos Diákköri Konferencián való eredményes részvételhez.