A Járműipari Kutatóközpont innovatív fejlesztései

Vojnovics Aténa, Krecht Rudolf

Az Innovációs Kiállítás és Találmányi Vásáron a Járműipari Kutatóközpont is bemutatta aktuális fejlesztéseit.

Az idei Innovációs Kiállítás és Találmányi Vásáron számos nemzetközi és hazai vállalat mellett a Széchenyi István Egyetem szervezetei is bemutatkoztak a látogatóknak. A Járműipari Kutatóközpont a győri egyetem önálló kompetencia központjaként köszöntötte az érdeklődőket. A központ legfőbb küldetése a fenntartható közlekedés támogatása villamos meghajtású, valamint autonóm járműrendszerek kutatása és fejlesztése által.

A Járműipari Kutatóközpont helyszíni bemutatója (Fotó: Dudás Máté)

A kutatóközpont standjánál az e-mobilitásra és az autonóm járművekre vonatkozó kutatásfejlesztések mellett különböző robotokat tekinthettek meg a látogatók, amelyek kiemelten a mobil-robotikában, illetve az oktatásban kerülnek alkalmazásra. A Husarion ROSBot 2.0 Pro, illetve a Segway Loomo mobil robotika oldalról, a Fanuc oktató robotcella pedig az oktatás és ipar részéről került bemutatásra.

Fanuc oktató robotcella (Fotó: Tóth Kornél)

A központ fő kutatási irányai olyan szakmai területeket fognak át, mint az elektromobilitás, on-board és közlekedési infrastruktúrába integrált önvezető járműirányítási rendszerek, telekommunikáció, gépi tanulás, környezetérzékelés, járműszimuláció, intelligens közlekedési rendszerek és korszerű anyagtudományi kutatások.

A Járműipari Kutatóközpont kiállítása az Innovációs Napon és Találmányi Vásáron (Fotó: Dudás Máté)

A rendezvényen a kutatóközpont mellett a hallgatói csapatok szintén önálló kiállítói standdal várták az érdeklődőket, akiknek lehetőségük volt találkozni a földi (SZEnergy Team, Arrabona Racing Team, SZEngine) légi (SZEviation, SZESAT) és vízi közlekedés (SZEnavis) járműveivel egyaránt.