A jövő vezető nemzedéke a győri Széchenyi István Egyetemen!

Tanulmányúton jártak nálunk a Mathias Corvinus Collegium Vezetőképző Akadémia hallgatói

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Vezetőképző Akadémia diákjai a „folyók városában”, Győrben jártak egy tanulmányút keretében, ahol a Széchenyi István Egyetem kampuszára is ellátogattak. A helyszínen kipróbálhatták az intézmény sportegyesülete, a SZESE e-sport-termét, megnézhették a hallgatói versenycsapatok laborjait és a Rádiófrekvenciás Vizsgáló Laboratórium projektjeibe is betekintést nyertek.

Hányféle e-sport-lehetőségnek ad helyszínt az egyetem? Milyen érzés egy világbajnok csapattal együtt dolgozni?  Mennyi idő telik el egy fejlesztés kigondolásától a gyakorlati megvalósításig? – ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kaphattak választ előadások és gyakorlati bemutatók keretein belül az MCC Vezetőképző Akadémia hallgatói tanulmányi útjuk során a Széchenyi István Egyetemen. Az utazás célja többek között  a helyi cégek látogatása (Rába, Újház Centrum), találkozás a győri polgármesterrel, illetve az egyetem megismerése és a kutató csapatok fejlesztéseinek megismerése volt. Az egyetemi program szervezésében Dr. Pup Dániel szakmai koodinátor, Dr. Eisingerné dr. Balassa Boglárka PR-vezető, Földesi Rita kreatív szakreferens és Bartha Biborka marketinggyakornok vettek részt.

Az Akadémiáról 12, szakmailag és készségek terén is kiváló hallgató érkezett, akik figyelemmel és  érdeklődéssel kísérték végig a körbevezetést, emellett bátran tették fel kérdéseiket kutatóinknak a témák széles körű megismerése érdekében.

Az első állomáson, a SZESE e-sport-terem projekt indulásáról, jelenlegi és jövőbeli fejlesztéseiről kaphattak rövid ismertetőt. Emellett a terem szimulátorait és számítógépeit is kipróbálhatták, ahol a lehetőségeknek csak a képzeletük szabott határt.

A körbevezetés során betekintést kaptak a látogatók az egyetem hallgatói csapatainak mindennapjaiba is. A SZEnergy laborjában az idén másodjára világrekordot döntő, legenergiahatékonyabb városi kisautóba, a SZEmission-be is bepillantást nyerhettek. Ezenkívül megismerhették az Arrabona Racing Teamet és a SZEngine hallgatói motorfejlesztő csapat is bemutatta a Formula Student-versenysorozat idei fejlesztéseit. Végül a Rádiófrekvenciás Vizsgáló Laboratórium kutatómérnökei ismertették aktuális, innovatív projektjeiket.

A kellemesen eltöltött idő után, közös döntés alapján arra jutottunk, jövőre egy teljes napot szeretnénk az MCC Vezetőképző Akadémia látogatására szentelni, még több egyetemi fejlesztéssel és programmal színesítve.