A Széchenyi István Egyetem hallgatóinak munkáival bővült az Úttörténeti Múzeum tárlata

Újabb elemekkel gazdagította a Kiskőrösi Úttörténeti Múzeum gyűjteményét a SZEnavis Betonkenu csapata: a Széchenyi István Egyetem hallgatói betonból készült bútordarabokat adományoztak az intézménynek. A betonszékek és betonpadok az állandó tárlat részeként – a már korábban kiállított győri betonkenu mellett – végleges helyükre kerültek, ahol önálló szekcióként hirdetik a betontechnológia lehetőségeit a látogatók számára.

A Széchenyi István Egyetem egyik legrégebbi hallgatói versenycsapata a betonból kenut készítő SZEnavis, amely idén tavasszal aranyéremmel tért haza a delfti betonkenukupáról. A több mint tízéves múltra visszatekintő csapat ezúttal újabb mérföldkőhöz érkezett: a hallgatók munkáinak egy része a Kiskőrösi Úttörténeti Múzeum gyűjteményét gyarapítja a jövőben.

„Hatszögletű tömör betonszékeket és betonból készült padokat adtunk át az intézménynek. Ezek jól kiegészítik a szintén Kiskőrösre került 2013-as kenunkat, amellyel együtt önálló szekciót alkotnak majd a gyűjteményben. A tárgyak praktikus célokat is szolgálnak, hiszen a látogatók akár használhatják is őket”

– árulta el érdeklődésünkre Pollák András, a SZEnavis egykori alapítója.

A betonelemek eddig a SZEnavis műhelyében pihentek, ám a Kiskőrösi Úttörténeti Múzeumban leltek végső otthonukra. (Fotó: Adorján András)

A Széchenyi István Egyetem és az Úttörténeti Múzeum kapcsolata régre nyúlik vissza, melynek legújabb fejezeteként az intézmény állandó tárlatába emelte a győri hallgatók munkáit. A kiállított darabok a betontechnológiában rejlő lehetőségeket hirdetik majd a látogatók számára.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy méltó helyre kerülnek azok a betonelemek, amelyeket a hallgatóink készítettek. A tárgyak azt példázzák, hogy mérnökként kreatívan kell tekintenünk a technológiákra, hiszen csapatunk bizonyítja, bármiből lehet kenut építeni, még betonból is”

– fogalmazott dr. Horváth Balázs, a Széchenyi István Egyetem Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Karának dékánja. „Büszkék vagyunk hallgatóinkra, és köszönjük a Kiskőrösi Úttörténeti Múzeumnak, hogy helyet biztosított számukra” – tette hozzá.

A betontárgyak elkülönült szekciót képeznek majd a múzeumban, kiegészülve a SZEnavis már korábban átadott kenujával. (Fotó: Adorján András)

A betonelemek szállításában a Magyar Közút munkatársai működtek közre. (Fotók: Adorján András, Dudás Máté)

Forrás: https://www.uni.sze.hu/post/a-sz%C3%A9chenyi-istv%C3%A1n-egyetem-hallgat%C3%B3inak-munk%C3%A1ival-b%C5%91v%C3%BClt-az-%C3%BAtt%C3%B6rt%C3%A9neti-m%C3%BAzeum-t%C3%A1rlata