Educatio Kiállítás: az ország minden részéről sokan érdeklődnek a Széchenyi István Egyetem képzései iránt

Már a január 11-i nyitónapon nagy népszerűségnek örvendett a Széchenyi István Egyetem standja a budapesti Hungexpo területén megrendezett Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. Rengeteg fiatal érdeklődött a győri egyetem képzései iránt, az új pontszámítási rendszerről, a hallgatói életről vagy éppen a kollégiumi lehetőségekről. A kiállítás január 13. szombatig látogatható, de január 16-án, kedden az intézmény győri nyílt napján is lehetőség nyílik a tájékozódásra.

A budapesti Educatio Kiállításon a hazai felsőoktatás szereplői mutatkoznak be a továbbtanulni szándékozó fiataloknak. A Széchenyi István Egyetem standjánál az intézmény kilenc karának, 11 képzési területének (jogi, gazdaságtudományi, társadalomtudományi, műszaki, agrár, bölcsészettudományi, informatikai, pedagógiai, egészségtudományi, művészeti és sporttudományi), mintegy száz szakjának képzéseit ismerhették meg a jelentkezés előtt állók.

Rengeteg fiatal látogatott el a Széchenyi István Egyetem standjához az Educatio Kiállításon. (Fotó: Adorján András)

Az érdeklődők ezek mellett információkat szerezhettek a győri, a mosonmagyaróvári és budapesti képzésekről, valamint az egyetemi innovációk fontos helyszíneiről is. Az utóbbi közé tartozik az autonóm járművekkel és mobilitási rendszerekkel, az elektromobilitással, a drónokkal és az 5G-vel kapcsolatos kutatásokban kiemelkedő Zalaegerszegi Innovációs Park, a legmodernebb technológiákat a fenntarthatóság szolgálatába állító mosonmagyaróvári Smart Farm Tangazdaság, a vállalati partnerség és a kutatás-fejlesztés új központja, a Győri Innovációs Park és a győri kórház egykori, Zrínyi úti telephelyén épülő Egészségtechnológiai Campus is.

„54 oktató, a hallgatókkal együtt mintegy száz egyetemi polgár segít a tájékoztatásban a három nap során, a hónapok óta tartó szervezésben pedig tizenegy munkatársunk vett részt. A standon egyetemünk olyan innovációi is megtalálhatók, mint a Digitális Fejlesztési központ drónja, az Arrabona Racing Team hallgatói csapat versenyautója, vagy az e-sport-szakosztály szimulátora”

– ismertette Lőrincz Gergő, a Széchenyi Egyetem Pályaorientációs és Marketing Központjának vezetője. A kiállításon a Nemzetközi Programok Központja is részt vesz, munkatársaik a nemzetközi ösztöndíj lehetőségekről és a partnerintézményeknél való tanulási lehetőségekről is tájékoztatják az érdeklődőket.

Az érdeklődőket az egyetem hallgatói nemcsak a legfontosabb tudnivalókról tájékoztatták, de személyes tapasztalataikat is megosztották. (Fotó:Adorján András)

Aschenbrenner András, az egyetemi Hallgatói Önkormányzat (HÖK) alelnöke elmondta, kiemelten fontosnak tartják, hogy az oktatók és egyetemi szervezetek képviselői mellett a hallgatók is aktívan kivegyék a részüket a felvételi előtt állók tájékoztatásában.

„A fiatalok személyes élményeik révén tudják bemutatni az intézményt a leendő hallgatótársaknak, és ezek a beszélgetések olykor nagyon sokat számítanak a végső döntés meghozatalában”

– emelte ki. Hozzáfűzte, 38 HÖK-ös hallgató és öt felvételi demonstrátor személyes tapasztalatai átadásával járul hozzá ahhoz, hogy a diákok a lehető legteljesebb képet kapják az egyetemről.

Aschenbrenner András, az egyetemi Hallgatói Önkormányzat alelnöke szerint a hallgatók szívesen veszik ki a részüket a felvételi kampányból (Fotó: Adorján András)

„A Széchenyi-egyetem gazdálkodási és menedzsment képzése érdekel a leginkább, mert nagyon jókat hallottam róla. Számomra az Audi győri jelenléte is roppant vonzó, többek közt a diplomaszerzést követő elhelyezkedés miatt”

– fogalmazott a székesfehérvári Szvoren Zsófia. A Vasvári Pál Gimnázium tanulója tavaly is ellátogatott a kiállításra, így a főbb tudnivalókat már akkor begyűjtötte az intézményről, de idén is számos új információval gazdagodott.

A székesfehérvári Szvoren Zsófia a Széchenyi István Egyetem gazdálkodási és menedzsment képzése iránt érdeklődött. (Fotó: Adorján András)

„A Széchenyi-egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara miatt jöttem a standhoz, mert nagyon érdekel az igazságügyi terület. A beszélgetés során rendkívül pozitív benyomásokat szereztem, ennek köszönhetően még jobban megtetszett az intézmény”

– osztotta meg tapasztalatait a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyéből érkezett Zsell Hanna, a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium diákja.

A felveteli.sze.hu honlapon hasznos információk találhatók a Széchenyi István Egyetem kínálatával, a jelentkezéssel és az új pontszámítással kapcsolatban. Az oldalon pontszámító kalkulátor segíti a felvételizőket, ahonnan letölthető az intézmény felvételi kiadványa, és elérhető az egyetem nyílt napjának programja is. A Széchenyi István Egyetem január 16-án, kedden tartja meg Nyitott Kapuk elnevezésű rendezvényét a győri campuson, ahol a karok képzései mellett hasznos tájékoztatók, érdekes előadások, laborlátogatások és campus-túrák is várják az érdeklődőket.

Galéria az eseményről. (Fotók: Adorján András, Dudás Máté)

Forrás: https://www.uni.sze.hu/post/educatio-ki%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1s-az-orsz%C3%A1g-minden-r%C3%A9sz%C3%A9r%C5%91l-sokan-%C3%A9rdekl%C5%91dnek-a-sz%C3%A9chenyi-istv%C3%A1n-egyetem-k%C3%A9pz%C3%A9sei