Jedlik-középiskolás végzősök a Széchenyi István Egyetemen

Látogatást tett a Széchenyi István Egyetem elektromos járművet fejlesztő hallgatói csapatánál, a SZEnergy Teamnél a győri Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum egyik végzős osztálya.

A győri Jedlik Ányos Technikum egyik osztálya látogatott a Széchenyi István Egyetemre október 27-én. A diákok az Egyetemi Könyvtár és Levéltár megtekintése mellett megismerték az intézmény Járműipari Kutatóközpontja és a SZEnergy Team tevékenységét.

A bemutatón a résztvevők összefoglalót hallgathattak meg Pusztai Zoltántól, a csapat mentorától a SZEnergy történetéről, benne a világ legnagyobb energiahatékonysági versenyén, a Shell Eco-marathonon idén világrekorddal elért kettős győzelemről. A tanulók túl bepillantást nyerhettek a csapat gépészeti, elektronikai, autonóm járművek és marketing & menedzsment részlegének munkájába is.