Kiemelkedő érdeklődés mellett rendezték meg az Országos Gaming Expót a Széchenyi István Egyetemen

A Széchenyi István Egyetem adott otthont az Országos Gaming Expo (OGEX) tizenkettedik, győri állomásának, ahol az általános iskolás diákoktól kezdve az egyetemistákig mindenkit színes program várt. A rendezvényre rengeteg érdeklődő látogatott el: edukációs előadások és kvízek mellett szimulátorokat, retró PC-játékokat, társasjátékokat és számítógépes játékok sokaságát próbálhattak ki a résztvevők.

A rendezvény tavalyi nagy sikerű országjárását követően az OGEX idén is meglátogat minden vármegyét, ezúttal szeptembertől november végéig. A programnak Győrben a Széchenyi István Egyetem adott otthont október 12-én.

Az eseményünk legfőbb célja, hogy a gaming és az e-sport üzenetét elhozza és népszerűsítse országszerte, edukációs tartalmak kíséretében. A számítógépes játékok előnyei mellett fontosnak tartjuk, hogy felhívjuk a figyelmet a potenciális veszélyekre is: a fiatalok prevenciós előadásokon vehettek részt a gamingfüggőségről és az internetes zaklatásokról egyaránt”

húzta alá az OGEX operatív igazgatója, Csanda Gergely.

Az OGEX operatív igazgatója, Csanda Gergely nagy sikernek tartja a gamer roadshow győri állomását. (Fotó: Adorján András)

Az expón különböző helyszíneken próbálhatták ki magukat az érdeklődők: a BARD platformján a gamerek felmérhették reflexeiket és szenzomotoros képességeiket, a retro-PC standjánál a fiatalabb korosztály is megismerhette a gaming „őskorának” kedvenceit, bepattanhattak autószimulátorokba, és nyereményekért is játszhattak a résztvevők.

„Győri állomásunk azért is különleges, mert a Széchenyi István Egyetem Sportegyesületének e-sport-szakosztálya is kiemelkedő megjelenéssel képviseltette magát. Külön öröm számunkra, hogy az egyetem nagyon nyitottan fogadta rendezvényünket, s a kiváló együttműködés eredményeként sokaknak átadhattuk az OGEX üzenetét a városban

– emelte ki a főszervező.

A győri esemény országosan is kiugrónak számító érdeklődés mellett valósult meg: a Széchenyi-egyetem hallgatói mellett általános iskolás diákok százai is ellátogattak az expóra. A standok sokaságában minden korosztály megtalálta a leginkább hozzáillő programot – a társasjátékoktól a virtuális valóságon át a cosplayig rengeteg különféle helyszín várta a látogatókat. Találkozhattak Jack Sparrow kapitánnyal is: Slemmer Ádám cosplayer a világhírű kalóz bőrébe bújva azért érkezett a rendezvényre, hogy a rajongók közös fotókat készíthessenek vele.

Jack Sparrow is ott volt az OGEX-en: Slemmer Ádám cosplayer és csapata hamarosan egy Karib-tenger kalózai fanfilmet mutat be a közönségnek. (Fotó: Adorján András)

Az egyetem gazdaságinformatikus hallgatója, Horváth Dominik is kilátogatott az expóra.

„Tanulmányaimhoz kapcsolódóan mindig is érdekelt az informatika, ezért is jöttem el az OGEX-re. Különös kedvencem a retrosarok: a Nintendón és a Super Marión nőttem fel én is, sok szép emlék fűz ezekhez a játékokhoz, nagy öröm itt újból viszontlátni ezeket.A klasszikusok mellett pedig a leginkább a FIFA és a szimulátorok érdekelnek. Szimulátort eddig sosem próbáltam, most végre ennek is eljött az ideje”

– mondta.

A Széchenyi István Egyetem hallgatója, Horváth Dominik főként a FIFA és a retrojátékok miatt látogatott az expóra. (Fotó: Adorján András)

Bakos Martin és Tóth Kende járműmérnök hallgatók: „szakmai ártalomként” a szimulátorok keltették fel legfőképp az érdeklődésüket. (Fotó: Adorján András)