Magasrangú egyetemi elismerést kapott a Járműipari Kutatóközpont munkatársa, Dr. Varga Zoltán

A Széchenyi István Egyetem Érdemes Polgára kitüntetésben részesült Dr. Varga Zoltán nyugalmazott egyetemi docens, a Járműipari Kutatóközpont munkatársa. Dr. Varga Zoltán közel három évtizedes egyetemen töltött munkája során egyetemi docensként végezte oktatási tevékenységét, emellett kiemelkedő vezetői kutatói tevékenységet folytatott. 2002 óta alternatív, megújuló energiaforrásokkal, valamint az ezeket hasznosító
járművekkel foglalkozott a Széchenyi István Egyetemen.

2005-ben életre hívta a SZEnergy Team-et, a többszörös európai és világrekord helyezést elérő egyetemi csapatot. Vezetése alatt a csapat háromszor, 2008, 2009 és 2010 évben is első helyezést ért el a Shell Eco-marathon üzemanyagtakarékossági világversenyen.

2012-ben részt vett a Járműipari Kutatóközpont megalapításában, a központ kutatási főirány vezetője lett. Munkája során több kiemelkedő hazai és EU projektben vezette az elektromobilitást területet. A 2016-os nyugdíjba vonulása óta is aktív mentora és kutatási támogatója a JKK tevékenységeinek.

Fotó: Könczöl János