Megmutatta gokartos tehetségét a jövő generációja

A Willisits Motorsport és a Széchenyi István Egyetem Sportegyesülete közös szervezésében valósult meg a Versenygokart Tehetségkutató Nap, melyet a győrújbaráti E-kart Ring gokartpályán rendeztek meg.

A Willisits Motorsport és Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpont együttműködésében került sor 5 és 16 év közötti gyerekek gokart-tehetségfelmérőjére 2023. október 25-én. A programon három versenyszámban mérhették össze képességeiket és tudásukat a résztvevők: szabályismeretben, állóképességben és gokartozásban.

A rendezvényen három korcsoportban versenyeztek a gyerekek: e-Bambini (5–9 év), Easy60 (8–12 év) és Easy100 (11–16 év). Az eseményt – amit a Willisits Mérnökiroda Kft. által 2013-ban megnyitott első magyarországi elektromosgokart-pályán rendeztek – nagy lelkesedéssel fogadták a családok. Azok, akik a versenyszámok után kategóriánként a legtöbb pontot szerezték, részt vehetnek a november 3–5. között Kecskeméten rendezett MNASZ Magyar Gokart Nagydíjon.

A háromnapos versenyen az e-Bambini kategóriában a legkisebb elektromos meghajtású gokartokkal fognak majd versenyezni a SZE Motorsport közreműködésével. A helyszínen a Széchenyi Egyetemi Csoport tagja, HUMDA Magyar Mobilitásfejlesztési Ügynökség jóvoltából a 8–14 év közötti gyermekek kipróbálhatják az autósport és a környezetbarát közlekedés szimbiózisával létrejövő sportot az I. HUMDA Gokartszlalom Tehetségkutatón, ezzel is népszerűsítve a gokartot, egyúttal esélyt teremtve arra, hogy a jövő nemzedékének tehetségeit felfedezhessék.