2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00065 – Modulrendszerű, önvezérlésre alkalmas, távvezérelhető, könnyű páncélvédettségű félplatós terepjáró katonai és katasztrófavédelmi célú terepjáró bázisjármű és kapcsolódó cserefelépítmények fejlesztése

Pályázati azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00065

Kedvezményezett neve: GAMMA Műszaki Zrt. (Konzorciumvezető)
Széchenyi István Egyetem (konzorciumi tag)

A támogatás összege: 783.600.000- Ft

A támogatás mértéke: 67,09%

Projektismertető:

A projekt megvalósítása során kifejlesztett alapjármű, a felhasználók részére olyan komplex képességek elérésének lehetőségét teremti meg, ami az általánosan, elsősorban közúti viszonyok között használt eszközpark hasznos kiegészítője lehet a speciális feladatok végrehajtásánál. A jármű méretéből adódóan városi környezetben is jól alkalmazható megoldást biztosít, védettsége és mozgékonysága által pedig veszélyes, más járművekkel nem megközelíthető helyeken szükséges beavatkozásokhoz is ideális lesz. Az ilyen moduláris kialakítású, többfunkciós, páncélvédettséggel rendelkező jármű egyediségét, unikális jellegét mi sem jellemzi jobban, mint például az, hogy jelenleg a Dán Védelmi Minisztérium Beszerzési és Logisztikai szervezete (Danish Ministry of Defence Acquisition and Logistics Organization, DALO) a meglévő elöregedett lőtéri, páncélvédettséggel rendelkező tűzoltó járműve lecserélésére kiírt pályázat előtt kénytelen piackutatást végezni, hogy egyáltalán van-e hasonló termék a világban.

A Széchenyi István Egyetem autonóm járműirányítási feladatokban szorosan együttműködik a Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézettel (SZTAKI), amely az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) tagja, az ország legnagyobb és legsikeresebb informatikai kutatóintézete. A tervezett projekt tovább erősíti az egyetemi – kutatóhálózati együttműködést, ezzel elősegítve a szakterületen elérhető kutatási-fejlesztési humánerőforrás bázis eredményességét, így hozzájárul a magyarországi, tudásalapú versenyképesség növeléséhez. Az autonóm járműirányítási feladatokban elért eredmények publikálása, hallgatóságnak történő bemutatása segíti a potenciális járműmérnökök, villamosmérnökök, informatikusok ez irányú specializációját, így a járműipar ilyen irányú dinamikus fejlődését szélesebb mérnökképzési bázissal tudjuk segíteni.

A Projekt időtartama: 2021.01.01.-2024.12.31.

Projekt azonosító száma: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00065