Hibrid és elektromos járművek fejlesztését megalapozó kutatások

Pályázati azonosító: TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012-0012

Kedvezményezett: Széchenyi István Egyetem (SZE)

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központ, Kecskeméti Főiskola

Támogatási összeg: 869 701 757 Ft

Támogatás mértéke: 100%

A projekt időtartama: 2012.09.01. – 2014.08.31.

Projektismertető:

Célunk ebben a projektben olyan megoldásokat találni a hibrid és elektromos meghajtású járművek elektronikájához, vezérléstechnikájához, irányitástechnikájához, amelyeket fel tudunk kínálni a járműipar számára. A SZE-Győr vezetésével célul tűztük ki a nemzetközi kutatási térségbe való integrációt is, ezért a projektbe további kiváló oktatókat, kutatókat vonunk be partnereinktől.

Ilyen módon kutatócsoportunk Magyarország vezető autóipari kutatási hátterét biztosítja, és nemzetközi téren is felhívja magára a figyelmet. Bízom abban, hogy a projekt sikere révén az egyetem az oktatásban és a kutatásban is kiváló eredményeket tud felmutatni, és a SZE Győr 2016-ra az ország három legjelentősebb műszaki oktatási, kutatási programot bíró egyeteme közé fog tartozni.

Dr. Bokor József
JKK igazgató, szakmai vezető