Szakmai Demonstrációs Nap: 5G lehetőségeinek bemutatása az önvezető járművek kutatása területén

Az innováció és a jövő technológiái találkoznak a zalaegerszegi járműipari tesztpályán, ahol 2023. december 5-én 13:00-tól a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság támogatásával a Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontjának és a ZalaZONE szervezésében megrendezik a Szakmai Demonstrációs Napot. Ez az esemény egyedülálló lehetőséget kínál a résztvevőknek, hogy közelebbről megismerjék az önvezető járművek és az 5G technológia világának a kapcsolatát.

A rendezvény középpontjában a ZalaZONE áll, ahol a látogatók kutatási bemutató keretein belül betekintést nyerhetnek az önvezető járművek fejlesztésének és 5G hálózaton történő tesztelésének folyamatába.

A Járműipari Kutatóközpont bemutatója során a résztvevők bepillanthatnak az 5G mobilhálózatban rejlő hatalmas lehetőségekbe, és szemtanúi lehetnek, ahogy a Járműipari Kutatóközpont fejlesztő csapata a győri Széchenyi István Egyetem campusán található laboratóriumból irányít majd távvezérléssel egy kísérleti autonóm járművet, amely során biztonsági sofőr felügyelete mellett fog végig haladni a jármű a tesztpályán.

A rendezvény kapcsolódik az „Út a felsőoktatásba” pályaorientációs program zárórendezvényéhez, melynek keretében a szakmai bemutató célcsoportja a programban részt vevő diákok, középiskolai oktatók, valamint a Széchenyi István Egyetem aktív hallgatói.

A Szakmai Demonstrációs Nap célja, hogy ösztönözze a fiatalokat a technológia és a járműipar iránt, egyúttal bemutatva az 5G technológia és az önvezető járművek izgalmas jelenlegi és jövőbeli lehetőségeit.

Az eseményre sok szeretettel meghívjuk mindazokat, akik szeretnék megismerni az 5G technológia által nyújtott kivételes képességeket a jövő közlekedési rendszereiben.

A rendezvény kiemelt szakmai partnere a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.

Forrás: https://www.uni.sze.hu/post/szakmai-demonstr%C3%A1ci%C3%B3s-nap-5g-lehet%C5%91s%C3%A9geinek-bemutat%C3%A1sa-az-%C3%B6nvezet%C5%91-j%C3%A1rm%C5%B1vek-kutat%C3%A1sa-ter%C3%BClet%C3%A9n