Széchenyi István Egyetem Karrierbörze – fókuszban a fiatal tehetségek

Április 12.-én került megrendezésre a Széchenyi István Egyetem tavaszi Karrierbörzéje, melyen a Járműipari Kutatóközpont mellett a hallgatói csapatok is részt vettek kiállítóként.

A Karrierbörze fő célja, hogy egy kézzel fogható kapcsolat alakulhasson ki a cégek és a leendő munkavállalók között. Ennek szellemében a börze célcsoportja az egyetem hallgatói mellett a diplomások, pályakezdők és szakképzett fiatalok körével bővül. Ezzel még több lehetőséget tud kínálni a cégeknek maguk, illetve termékeik bemutatására, valamint jövendőbeli gyakornokaik, munkavállalóik kiválasztására.

A hallgatói csapatok standja (Fotó: Dudás Máté)

A Karrierbörzén több mint 40 cég vett részt, melyek állásajánlatai online felületen is elérhetővé válnak a későbbiekben is az érdeklődők számára. Az első alkalommal vett részt kiállítóként a Járműipari Kutatóközpont a rendezvényen, hiszen számos lelkes hallgatót várnak mind mérnöki, marketing és gazdasági területeken. A Kutatóközpontban négy fő tudományágazatban folyik kutatás-fejlesztési tevékenység: autonóm járművek, e-mobilitás, ipar 4.0, valamint mesterséges intelligencia.

A Járműipari Kutatóközpont szintén keresi a fiatal tehetségeket (Fotó: Dudás Máté)

A ZalaZONE Járműipari Tesztpályával közös együttműködésben számos alkalommal lehetőség nyílik helyszíni demonstrációra. A ZalaZONE világszínvonalú kutatás-fejlesztési infrastruktúrájának egyedisége abban áll, hogy a hagyományos járműdinamikai tesztek mellett az automatizált, hálózatba kapcsolt, illetve elektromos járművek vizsgálatát, fejlesztését is lehetővé teszi.

A Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontjának munkatársai a ZalaZONE Járműipari Tesztpályán. (Fotó: Perness Norbert)

A Járműipari Kutatóközpontban vibráló közeg, kimagaslóan korszerű technológia, rengeteg kihívás, valamint szakértő kutatók várják azon hallgatók jelentkezését, akik érdeklődnek a jövő közlekedése, fejlődése iránt.

Várjuk jelentkezésedet a jkk@sze.hu e-mail címre!