Tuzson Bence igazságügyi miniszter: a Széchenyi-egyetem új innovációs parkja egész Győrt segíti

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) győri központjában tartott előadást diákoknak dr. Tuzson Bence igazságügyi miniszter dr. Fekete Dávid képviselet-vezető, a Széchenyi István Egyetem docense meghívására november 22-én. A politikus a programot követően látogatást tett a Széchenyi-egyetem nemrégiben átadott Győri Innovációs Parkjában, ahol dr. Filep Bálinttal, az egyetem elnökével, valamint az intézmény munkatársaival folytatott eszmecserét az egykori Győri Keksz- és Ostyagyár emblematikus kockaépületéből kialakított új létesítmény szerepéről.

Dr. Tuzson Bence a megbeszélésen hangsúlyozta: rendkívül jelentős az innovációs park térségfejlesztési hatása.

„Egyrészt hozzájárul a néhány évvel ezelőtt még a megyeszékhely legelmaradottabb városrészeinek egyikének számító Sziget további fejlődéséhez. Másrészt mind az egyetemnek, mind Győrnek hatalmas lehetőséget jelent a legkorszerűbb technológiákkal foglalkozó nemzetközi és hazai cégek beköltözése. Mindez nemcsak az intézmény képzéseinek még színvonalasabbá válásához, valamint tudományos teljesítményének emelkedéséhez járul hozzá, hanem újabb fejlesztéseket is indukálhat a városban”

– hangsúlyozta az igazságügyi miniszter.

Dr. Filep Bálint, a Széchenyi István Egyetem elnöke, dr. Tuzson Bence igazságügyi miniszter és dr. Fekete Dávid, az MCC győri képviselet-vezetője, egyetemi docens a Győri Innovációs Parkban.

A Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkja a térségfejlesztéshez is hozzájárul – hangzott el a megbeszélésen.

Forrás: https://www.uni.sze.hu/post/tuzson-bence-igazs%C3%A1g%C3%BCgyi-miniszter-a-sz%C3%A9chenyi-egyetem-%C3%BAj-innov%C3%A1ci%C3%B3s-parkja-eg%C3%A9sz-gy%C5%91rt-seg%C3%ADti